+90 532 446 6592 info@contactturkey.com
tr

Muğla’nın Eşsiz Güzellikteki Koyları

Türkiye’de yeşil ve mavinin buluşma noktalarının başında gelen Muğla, büyüleyici güzelliğe sahip koylarıyla ünlü. Bu koyların çoğuna kara yolundan ulaşım imkanı olsa da, bazı koylar var ki yalnızca tekne ile ulaşmanız mümkün. Bu yazımızda Muğla’nın eşsiz güzellikte koylarından bir liste hazırladık. Mavi yeşilin her tonunu görebileceğiniz bu muhteşem koylara tekne ile ulaşmak için bize ulaşmayı unutmayın! Unutulmaz bir tekne tatili için Contact Turkey ekibi olarak sizleri bekliyoruz!

Bencik Koyu – Marmaris

Bencik Koyu, Datça ve Marmaris’in birbirinden ayrıldıkları noktada yer alır. Tarihi neredeyse M.Ö. 540’e uzanan bu koy, Türkiye’nin en bakir koylarından biridir. Çam ormanları ile kaplı bu bölge, sert esen rüzgarlara kapalı bir koy olması nedeniyle Muğla’ya gelen yatların en çok tercih ettiği koylardan biri. Üstelik bu koydan yaklaşık yarım saatlik yürüyüşle Bördübet Koyu’na da ulaşmak mümkün.

Akvaryum Koyu – Datça

Akvaryum Koyu dendiğinde akla çok farklı bölge gelebilir. Türkiye’de bu isimle Bozcaada’dan Antalya’ya kadar pek çok bölgede plaj veya koy bulmak mümkün. Bu yazımızda bahsi geçen Akvaryum Koyu ise Datça’da yer alıyor. Datça’nın en güzel plajlarından birine sahip bu plaj, Kefalonya’yı hatırlatıyor. Datça Palamutbükü‘nde yer alan bu doğa harikası teknelerinde oldukça sık tercih ettiği bölgelerden biri.

Poruklu Koyu – Göcek

Poruklu Koyu, Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer alıyor. Bu bölgede mutlaka ziyaret edilebilecek bakir koylardan bir tanesi olan Poruklu Koyu’na yalnızca tekne ile ulaşımak mümkün. Doğa ile iç içe ve sakin bir tatil yapmak isteyenlerin uğraması gereken bir yer. Ilık bir suya sahip Poruklu Koyu’na karadan ulaşım olmadığı için bölgede bir tesis de bulunmuyor. Bu bakir koyda kendinizi bir yelkenli ile hayal ettiğinizi duyar gibiyiz!

Büyük Çatı Koyu – Datça

Büyük Çatı Koyu, Datça yarımadasının kuzeydoğusunda, Bördübet limanının ise güneyinde yer alır. Her havada teknelerin rahatlıkla barınabilecekleri, gerçek bir doğa harikasıdır. Çevresi yemyeşil ağaçlarla kaplı bu koy, doğal liman görünümündedir. Hem tarihi hem de doğal güzellikleri bir arada barındıran ve keşfedilmeyi bekleyen bu bakir koy, Muğla’da mutlaka görülecekler listenizde yer almalı!

Orak Adası – Bodrum

Muğla, Bodrum’un incisi Orak Adası, sadece Bodrum’un değil, Türkiye’nin en güzel koylarından biri. Özellikle dalış yapmayı sevenlerin tercihi bu koy, mavinin hakimi Gökova Körfezi’nde yer alıyor. Turkuaz renginin hakkını veren Orak Adası denizine âşık olacaksınız!